Tarıma katma değer sağlamak için tarımsal ürünlerin işleneceği yeni tesisler kuracağımızın ve mevcut olanları yenileyeceğimizin sözünü vermiştik. 

Bu hedefimize ulaşmak için ilk olarak kooperatiflerimizi odağımıza aldık. Seferihisar S.S. Doğanbey Tarımsal Kalkınma Kooperatifi'nin meyve kurutma tesisinin üretim kapasitesi artırdık. Ödemiş S.S. Demircili Tarımsal Kalkınma Kooperatifi'ne geleneksel taşlı tip un değirmeninin revizyonunu yaptık. Tire Boynuyoğun Ürün Alım Tesisi'nde güneş enerjisi ile güç aktarımı çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kemalpaşa S.S. Dereköy-Gökyaka Tarımsal Kalkınma Kooperatifi'ne Bal İşleme ve Paketleme Tesisi kurulumunu tamamladık. Su ürünleri işleme ve transferlerinde hijyen şartlarını ve ürün satış değerlerini koruyabilmek üzere su ürünleri kooperatiflerine buz makinesi temin ettik. 2019 yılından itibaren 22 adet değişik ebattaki süt soğutma tankını, 19 tarımsal kalkınma kooperatifi ortağı bin 852 üreticimizin kullanımına sunduk. Kemalpaşa ilçesinde Bal İşleme ve Paketleme Tesisi kurulumunu tamamladık. Belediyemiz bünyesindeki soğuk hava deposu, kantar ve ürün boylama ünitesinin yer aldığı ürün alım merkezlerinin ilkini Tire’de kurduk. Ayrıca tarımsal kalkınma kooperatiflerimize gübre dağıtma makinası, ceviz soyma makinesi, pnömatik hassas ekim makinası, üzüm sıkma makinası desteği sağladık.

En önemlisi, Bayındır’da kooperatiflerden aldığımız sütleri işleyen bir Süt Fabrikası kurduk.

Daha verimli, modern ve hızlı bir tarımsal üretim için üretici kooperatiflerimizden gelen ihtiyaç taleplerini çözüme kavuşturduk. İzmir’in bereketini büyüttük.

Tarım Ürünleri İşleme Tesisleri Kuracağız