İzmir genelinde otopark kapasitesini 100 bin araca çıkararak yeni, katlı ve otomatik otoparklar yapıyoruz.

Karabağlar’da yaklaşık 20 milyon lira maliyetle 160 araç, 38 motosiklet kapasiteli Selvili Otoparkı’nı açtık. Ardından Yeşilyurt Mustafa Necati Kültür Merkezi’nde 153 araç kapasiteli yer altı otoparkını hizmete sunduk. 2022 Şubat ayında ise Türkiye'nin en büyük, Avrupa'nın ise ilk beş büyük tam otomatik otoparkından biri olan ve 66 buçuk milyon liralık yatırımla gerçekleştirdiğimiz 636 araç kapasiteli Smyrna Otoparkı’nı hizmete aldık. 2019 yılından itibaren açık alanlarda, 68 araç kapasiteli Üçkuyular Vapur İskelesi, 145 araç kapasiteli Smyrna Tam Otomatik Otopark önü Otoparkı ve 331 araç kapasiteli Gaziemir Sakarya Otoparkı ücretli otopark hizmeti olarak vatandaşlarımızın kullanımına açıldı.

Ayrıca çok yakın zamanda Aşık Veysel Rekreasyon Alanında, 196 binek araç, 94 karavan olmak üzere toplam 290 araç kapasiteli bir karavan otoparkı, Bornova Ayakkabıcılar sitesi yanı Kara Nakliyeciler sitesinde 96 araç kapasiteli tır parkı, 1500 kapasiteli yol kenarı otoparkları ve Gaziemir Havaalanına yakın otoparklar tamamlandı.  

İzmir’de yoğun araç trafiğinin olduğu, büyük iş merkezleri ve ofislere ev sahipliği yapan bölgelerde yaptığımız bu otopark yatırımlarımız ve mevcut otoparkların kapasitesini artıran çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Toplam kapasitemiz 65 bin oldu ve bu sayı yakında yeni yatırımlarımızla yüz bine yaklaşacak.

Otopark Sorununa Çözüm