Şehrimizde 30 ilçemize, en merkezi mahalleden en uç mahalleye kadar eşit ve en üst düzeyde hizmet ulaştıracağımıza söz verdik.

Bu sözümüzün bir nişanı olarak Acil Çözüm Ekibimizi kurduk. Pek çok daire başkanlığımız ile İZBETON, İZSU, ESHOT gibi kuruluşlarımızdan toplam 23 birimin uzman personelinin yer aldığı bu yapılanma Türkiye’de bir ilk.

Bu ekibimizin özverili çalışmalarıyla bugüne kadar hizmet açısından geri kalmış bölgelerde fırsat eşitliği yarattık. İzmir’i sokak sokak, mahalle mahalle dolaştık. Acil Çözüm Ekibimiz bugüne kadar 6 ilçede 32 mahalleyi ziyaret etti 16 bin 535 vatandaşımız ile anket çalışması yaptı. Toplamda 56 bin 628 İzmirliye erişim sağladık.

Vatandaşlarımızın sorunlarını, taleplerini doğrudan onlardan dinledik. Vatandaşlarımızın vergileriyle oluşan Belediye kaynaklarını bizzat kendilerinin karar verdikleri hizmetler için harcadık. Acil Çözüm Ekibimiz sayesinde, vatandaşlarımızın belediyeye ulaşma bariyeri ortadan kalktı. Belediye gerekli hizmet için vatandaşların mahallesine ve evine gitmektedir. 

Vatandaşlar ve muhtarlar ile görüşmek, onların taleplerini dinlemek için mahallelerimizi Seyyar Makam ile de ziyaret ettik.

Bugüne kadar 183 noktada çalışmalarımızı Acil Çözüm Ekibimizin yönlendirmeleriyle bitirdik. Vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda şekillenen ve İzmir’in hizmetine sunduğumuz bu projelerimizden bazıları: Fırat Fidanlığı Yaşayan Parkı, Kadifekale Mahalle Bostanı, Peker ve Lale Parkları. 111 noktada daha çalışmalarımızı büyük bir kararlılıkla sürdürüyoruz.

Acil Çözüm Ekiplerimiz, İzmir'in önemli proje ve yatırımlarında aktif rol aldı.  İzmir’de belediye hizmetlerimize en üst düzeyde ulaşmayan tek bir mahalle kalmayacak dedik. Sözümüzü tuttuk.

Acil Çözüm